Organizační pokyny Informace k ordinační době a objednávání

 • 1

  Na našem pracovišti je zaveden objednávací systém.

 • 2

  Plánovaná vyšetření jako preventivní prohlídky provedeme výhradně na objednání, objednejte se dva měsíce předem. Na kontrolu po šestinedělí se objednejte záhy po propuštění z porodnice.

 • 3

  Pokud se nemůžete na vyšetření dostavit, včas zrušte Váš termín na email ordinace gynekologie-bresky@tiscali.cz. Pokud se chcete rovnou přeobjednat, musíte zavolat do ordinace. Pokud svůj termín objednání bez omluvy nezrušíte, je zbytečně blokován a nemůže být operativně využit pro další pacientky. Pokud se opakovaně bez omluvy na vyšetření nedostavíte, budeme Vám muset zrušit registraci v naší ordinaci.

 • 4

  Předpis na antikoncepci, vydání doporučení na mammografické vyšetření: bez objednání kdykoliv.

 • 5

  07:00-08:00 administrativa, možnost se telefonicky informovat na výsledky provedených vyšetření. Pro telefonickou konzultaci s lékařem volejte cca půl hodiny před koncem ordinační doby.

 • 6

  Operativa na objednání. Naše pacientky operuji osobně v operační dny v nemocnici: středy (včetně peroperační onkologické biopsie).

 • 7

  Výsledky Vašeho cytologického vyšetření
  Na výsledek Vaší cytologie si volat nemusíte, všechny výsledky kontrolujeme a případně reagujeme na nutnost návštěvy dříve než v běžném ročním intervalu.
  T.zn, že v případě normálního výsledku Vám nebudeme volat a budeme spoléhat, že 1x za rok se na prevenci včas objednáte sama, pokud se neozveme my sami.
  Pokud bude ale Váš výsledek s nálezem, který bude vyžadovat dřívější stěr, budeme Vás kontaktovat na Váš telefon SMS zprávou. T.zv. GMSka by Vám přišla v době, ve které by měla daná dřívější kontrola proběhnout, a to je po 6, 3 či do 1 měsíce od Vaší poslední cytologické kontroly.

 • A

  Nejčastěji z vynucených kontrol jsou kontroly po půl roce. To je situace, kdy výsledek stěru je sice změněn mimo normální zhodnocení, ale změny nejsou tak akutní k řešení a musí se nechat časem biologicky samy spontánně vyvinout. V tomto případě dostanete GMSku cca po 5 měsících od Vašeho posledního vyšetření, aby se cca po 6 měsících, pro Vás ještě v bezpečné době, provedl nový stěr.

 • B

  Jsou ale nálezy, kdy Vás potřebujeme vidět na další stěr po 3 měsících, v tom případě by přišla zpráva cca po necelých 3 měsících.

 • C

  V případě nálezu, kdybychom měli situaci řešit hned, Vás budeme kontaktovat cca po 3 týdnech od poslední návštěvy.

Toto je postup, který je daný mezinárodně uznávanou metodikou a není to něco, co bychom si na Vás zbytečně vymýšleli, ale přitom respektovali účelnost a správnost, jak optimálně hlídat Váš zdravotní stav děložního hrdla.